fbpx
19 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: Даклo

Портпарол од Белата куќа суспендиран поради закани кон новинар

0
Белата куќа го суспендираше заменик-секретарот за печат Т.J Даклo, кој наводно ѝ се заканувал на репортерка од...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
19 ° C
19 °
19 °
15 %
0.5kmh
0 %
пет
15 °
саб
9 °
нед
10 °
пон
13 °
вто
8 °

Последни објави