таг: дадоа

Во Калифорнија се множат роботски такси без возач

0
Калифорниските власти и дадоа дозвола на компанијата „Вајмо“ да ги прошири услугите на својата флота „робот-такси“ без возачи во Лос Анџелес и градовите...

Руските власти и дале рок од три часа на мајката на...

0
Руските власти и дадоа рок од три часа на мајката на Навални да се согласи на приватен погреб, изјави неговата портпаролка. „Руските...

Сето тоа беше маркетиншки трик: Експертите открија што е, а што...

0
реклама Експертите дадоа пример за тоа што е здрав појадок и објаснија зошто овесната каша не е...

Задутре во Охрид средба на косовскиот премиер Курти и српскиот претседател...

0
Франција, Германија и Италија дадоа заедничка изјава пред средбата на 18 март во Охрид меѓу косовскиот премиер Албин Курти и српскиот...

Српските пратеници положија заклетва во косовското Собрание

0
Десет пратеници од српската заедница дадоа заклетва во Собранието на Косово, од кои девет од...

Трилерот во Куманово за МЗТ Скопје Аеродром

0
Кошаркарските тимови на Куманово и МЗТ Скопје дадоа одличен вовед на 15.коло во Првата кошаркарска лига каде одиграа од првата минута крајно изедначен...