таг: Давитков

Јорданчо Давитков не е тренер веќе на романскиот Таргу Џиу

0
Македонскиот кошаркарски стратег и некогашен селектор, Јорданчо Давитков, ја заврши својата авантура во романскиот клуб Таргу Џиу, со кого денеска ги раскина договорот....

Д-р Давитков e првиот Македонец што се вакцинираше против „ковид“ во...

0
Доктор Перица Давитков е меѓу првите Македонци кои ја примиле вакцината на Фајзер против Ковид-19. Се вакцинирал пред 4 дена во Универзитетската болница...

Д-р Давитков се вакцинираше со „фајзер“во Универзитетската болница во Кливленд

0
Доктор Перица Давитков е меѓу првите Македонци кои ја примиле вакцината на Фајзер против Ковид-19. Се вакцинирал пред 4 дена во Универзитетската болница...