fbpx
4 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: Давид

Алаба веќе избра нов клуб, но Баерн му замери за една...

0
Давид Алаба очигледно ќе го напушти Баерн на крајот од оваа сезона. Австриецот пристигна во...

Де Хеа: Се обидувам да бидам лидер на Манчестер јунајтед, имам...

0
Голманот на Манчестер јунајтед, Давид Де Хеа изјави дека се обидува да покаже лидерски квалитети на натпреварите на „црвените ѓаволи“. – Се...

Реал Мадрид го носи Алба во своите редови

0
Дефанзивецот на Баерн Минхен, Давид Алаба, кариерата ќе ја продолжи во Шпанија. Според „Марка“ 28-годишниот Австриец веќе бил подложен на лекарски преглед....

ВИДЕО: Кубацки со рекорд од 144 метри го освои Гармиш-Партенкирхен!

0
Давид Кубацки, полскиот ски скокач победи на втората скокалница од Новогодишната турнеја „Четири скокалници“ во Гармиш-Партенкирхен (Германија). Со неверојатен скок...

Алаба пред договор со Челзи – еве за колкава плата на...

0
Преговорите за трансфер на Давид Алаба во Челзи се во напредна фаза и веќе се прецизирани финансиските детали околу платата на австрискиот дефанзивец...

Алаба по седми пат најдобар фудбалер на Австрија

0
Фудбалерот на Баерн, Давид Алаба е прогласен за најдобар фудбалер во Австрија во 2020 година, објави австриската новинска агенција – АПА. Тој...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави