fbpx
11 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: дава

Меркел и Макрон: Светот ќе биде поинаков по короната

0
Пандемијата на коронавирусот дава шанса за нов поредок во светската политика, сметаат германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон, како и...

Проблеми за селекторот Тодоров: Вашингтон стејт не го пушта Јакимовски да...

0
НЦАА-тимот не му дава дозвола на македонскиот талент да игра за својата репрезентација на решавачките мечеви за пласман на ЕП. Димитријевиќ од Хувентуд...

Шпанците ја добиваат втората доза од вакцината против коронавирус

0
Шпанија започна да ја дава втората доза вакцина против коронавирус и тоа на приоритетни лица кои првата доза од вакцината ја примиле во...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
11 ° C
11 °
11 °
46 %
1kmh
0 %
пет
16 °
саб
10 °
нед
11 °
пон
13 °
вто
9 °

Последни објави