таг: даваат

Русија воведува санкции за 18 британските функционери, историчари и академици во...

0
Русија во обид да ја минимизира поддршката што ја даваат видни Британски личности на воените напори на Кијив во борбата за деокупација на...

НАТО потврди дека ќе продолжи да ја поддржува Украина во 2024...

0
Членките на НАТО јасно потврдија дека ќе продолжат да и даваат на Украина голема воена, економска и хуманитарна помош, соопштено е денеска од...

Зошто е важно децата да имаат домашни миленици?

0
Освен што ни даваат љубов и ни го прават животот побогат, милениците имаат и бројни придобивки за развојот на децата. Имено, некои истражувања...

Овие хороскопски знаци се најдобрите родители

0
ПОВЕЌЕТО луѓе даваат се од себе за да ги воспитаат своите деца што е можно подобро, но некои се поуспешни од другите. Таквите...

Првиот човек на ФИА: Пилотите на Ф1 не смеат да дават...

0
Возачите во Формула 1 од следната сезона не смеат да даваат политички и верски изјави без претходна...

Инсулин пак нема, дијабетичарите солидарно си делат „пенкала“

0
Едни на други си даваат инсулински пенкала. Вака граѓаните со дијабет се снаоѓаат кога нема терапии во аптеките, како што е случај периодов....

Стејт департментот по случувањата во Битола: САД даваат силна поддршка за...

0
САД јасно ставија до знаење дека даваат силна поддршка за влез на Северна Македонија...

Финансиските санкции на Западот кон Русија ја урнаа рубљата

0
Острите финансиски санкции на Западот против Москва го даваат првиот ефект. Руската национална валута падна на рекордно ниво. Имено, рубљата загуби...

Избегнете ги високите сметки за струја, трикови кои штедат време и...

0
Експерти даваат неколку корисни совети за тоа како да ја заштедите на електрична енергија, да потрошите помалку пари, но и да покажете еколошка...