fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: гувернерот

Ендру Куомо побара вакцини за државата Њујорк директно од „Фајзер“

0
Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо, вчера побара од извршниот директор на „Фајзер“, Алберт Бурлу, оваа сојузна американска држава да ги купи дозите на...

За предностите и недостатоците на Финансиските друштва, зборува Љубе Трпески во...

0
Екс гувернерот на Народна Банка, Љубе Трпески беше наш гостин во емисијата „21МИНУТА“ на ТВ21. Меѓудругите теми, зборувавме и со предностите и...

Убиен заменик-гувернерот на Кабул

0
Заменик гувернерот на Кабул Махбубулах Мохеби денеска загина во експлозија на бомба која била прикачена на неговиот автомобил. Повредени се и двајца...

Атентат во Авганистан: Заменик-гувернерот на Кабул убиен во автомобил-бомба

0
Заменик гувернерот на Кабул, Махбубулах Мохеби загина во експлозија на бомба која била прикачена на неговиот автомобил. Повредени се и...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави