таг: гр

Ви требаат само малку зачини за јадењето да добие прекрасна арома:...

0
Состојки: 300 гр пилешко филемаслиново маслолук во правориганослатка мелена пиперкасолполовина лимон1 шолја оризкуркума Подготовка: Пилешкото филе исечкајте го...

Вкусен, а едноставен за спремање: Пропржете зеленчук и месо и спремете...

0
Состојки: 300 гр оризголема главица кромид2 моркови200 гр грашок2 црвени пиперки300 гр бело месозачини по желба За запршка: ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Грав на италијански начин, ваков досега не сте...

0
Состојки: 300 гр грав тетовец3-4 главици кромид500 гр домати (излупени)1/2 лажичка шеќер2 чаши сечкан магдонос1 лажичка ориганомаслосол, бибер Инструкции:...

Посна бајадера (РЕЦЕПТ)

0
СОСТОЈКИ: 200 гр мелени посни бисквити100 ГР мелени оревисок од портокал100 гр посно чоколадо100 гр шеќер во прав100 гр посен маргарин...

ПИЈАНИ КРОФНИ СО ЈАБОЛКИ: Воздушести, меки и неверојатно вкусни!

0
Состојки: 300 гр брашно100 g густин100 гр шеќер2 јаболка2 јајца400 мл јогурт50 мл ракија1 лимон100 гр шеќер во прав2 кесички ванилин...

ПОДОБРА ОД КОМПИРУША, А РЕТКО ЈА ПРАВИМЕ: Посна пита со праз...

0
Состојки: 500 гр праз150 гр ориз или кускус100 ml минерална вода100 мл масло, 75 мл за пржење 25 мл за преливање...

Како од ресторан: Веџис компири (РЕЦЕПТ)

0
Превкусни се СОСОЈКИ: 6 компириоколу 150 гр презла2 лажици палента1 лажичка лук во правпо желба слатка мелена пиперкапо желба сув...

Вкус кој ќе ве воодушеви: Лава колач (РЕЦЕПТ)

0
Брзо и лесно СОСТОЈКИ: 150 гр путер300 гр темно чоколадо150 гр жолт шеќер200 мл слатка павлака100 гр брашно6 јајца ...

НАЈУБАВАТА ФРАНЦУСКА САЛАТА ШТО НЕКОГАШ СТЕ ЈА ПРОБАЛЕ: Сите ќе ви...

0
Состојки: 450 гр замрзнат или свеж зеленчук (моркови, компири, грашок)6-7 јајца1 јаболкомајонез околу 200 гр1 лажичка сенф330 гр кисели краставичкилажица сув...

Посна погача за Бадник

0
Состојки 600-700 гр брашно320 мл вода2 лажички сол8 гр сув квасец1 лажица масло за премачкување Подготовка ...