таг: грчките

Судири на студентите со полицијата на улиците во Атина, бесни поради...

0
Грчките студенти фрлаа молотови коктели врз полицијата која одговори со солзавец во центарот...

Натпреварот меѓу АЕК и Динамо Загpеб е одложен

0
Натпреварот меѓу АЕК и Динамо Загpеб е одложен, пишуваат грчките медиуми. На ваквата одлука влијаеја...

Грчките медиуми со нови детали за убиството на Халкидики

0
Грчките медиуми открија нови детали за убиството во саботата на Халкидики кога беше...

Повторно протести во Атина поради железничката несреќа

0
Дел од грчките синдикати и денеска одржаа протести во центарот на Атина поради...

Родителите на исчезнатиот Мартин допатуваа од САД во Грција

0
Грчките власти ја продолжуваат потрагата по исчезнатото 28-годишно момче Мартин, на Халкидики. Денеска акцијата беше отежната поради силниот ветер. Властите велат...

Грција дополнително ги олеснува мерките за вакцинираните лица

0
Од денеска, грчките власти дополнително ќе ги ублажат ограничувањата за граѓаните кои се целосно вакцинирани...

Големи пожари на островот Евија, монаси одбиваат евакуација

0
Грчките власти наложија нова евакуација на жителите во селата во северниот дел на островот Евија, кои се опкружени со големи пожари, а од...

Нов пожар во Грција- евакуирани 4 села

0
Грчките власти се борат против шумски пожар, втор голем пожар за неколку дена, поради што евакуираа четири села во близина на Патра, третиот...

Видео: Грција во пламен

0
Грчките власти евакуираа неколку подрачја северно од Атина откако пожарот ги зафатил шумите и претставувал закана по куќите. Пет канадери и четири...

(ФОТО) Големиот пожар во Грција сѐ уште активен, димот се чувствува...

0
Грчките пожарникари втор ден по ред се борат со големиот шумски пожар во регионот на Коринт, западно од Атина, а синоќа беа евакуирани...