fbpx

таг: Грчкиот

Бајден домаќин на Мицотакис во Вашингтон

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе го пречека грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во Белата куќа,...

Неговиот хит го пееме веќе 18 години – како изгледа денеска...

0
Грчкиот пејач Сакис Рувас ја „запали“ Европа со песната „Shake It“, со која ја претставуваше својата земја на Евровизија во 2004 година во...

Плеврис: Од есен веројатно е да има ново зголемување на случаите...

0
Грчкиот министер за здравство, Танос Плеврис, во интервју за грчката телевизија „Скај“ ја остави отворена можноста од есен да има ново зголемување на...

(ВИДЕО) Се запали траект што пловел од Грција за Италија –...

0
Пожар избувнал на траект додека пловел во близина на грчкиот остров Крф, а тргнал од...

Подводни венчавки на грчкиот остров Алонисос

0
 Грчкиот остров Алонисос го одбра Денот на вљубените за официјално да ја објави и соопшти можноста за организирање подводни венчавки, а за крајот...

Циципас во полуфиналето на Австралија опен

0
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас полесно од очекувањата избори пласман во полуфиналето на Австралијаопен. Циципас утрово на Грен слемот во Мелбурн, во четвртфиналето...

Повторно се стресе грчкиот остров Крит

0
Два земјотреси имало денеска на грчкиот остров Крит. Advertisements ...

Денеска е Св. свештеномаченик Еротеј

0
Зборот маченик доаѓа од грчкиот мартис, што во превод значи сведок. Значи, македонскиот јазик става акцент на страдањето за Христа, кое е симбол...

Ветерот ја влошува ситуацијата, повеќе од 2.000 луѓе евакуирани од делови...

0
Шумските пожари сѐ уште беснеат на грчкиот остров Евија, потпомогнати од силните ветрови и се движат кон...

Грција: Ковид ограничувања само за невакцинирани ?!

0
Грчкиот министер за развој и инвестиции, Адонис Георгиадис, рече дека ковид рестрикциите ќе важи само за невакцинираните. – Сите идни мерки за...