fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Група

ВИДЕО: Спасени 60 планинари во Албанија

0
Група од 60 планинари е спасена вчера попладне на планината Сотир на југот од Албанија, во близина на граница со Грција. Едно...

Во полициска акција во Белград уапсена 17-члена криминална група

0
Седумнаесет членови на организирана криминална група беа уапсени денеска, изјави српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин...

Горили од Сан Диего се заразени со калифорниски сој на коронавирус

0
Група горили во парк во зоолошката градина Сафари во Сан Диего, САД, се опоравуваат од избувнувањето на ковид-19, што погоди неколку од вкупно...

Развојна банка: Одобрени уште 8,8 милиони евра кредитни барања од Ковид...

0
Нова, втора група од 770 кредитни барања е одобрена од третата бескаматна кредитна линија со грант компонента – Ковид 3, која се реализира...

Си Ен Ен: 140 републиканци би можеле да ја оспорат победата...

0
Група републикански пратеници би можеле да се обидат да ги оспорат резултатите од претседателските избори во САД, кога ќе бидат ставени за одобрување...

„Комити“: Доколку Вардар биде запрен – Скопје ќе биде поплавено!

0
Верната навивачка група „Комити“ се надеваат и веруваат дека има спас за фудбалскиот клуб Вардар повторно да се издигне и се врати...

Пејачот Том Паркер откри дека боледува од тумор на мозокот

0
Пејачот од британската група „The Wanted“, Том Паркер (32) се огласи на социјалната мрежа Инстаграм и сподели фотографија направена само два дена...

Нов напад на „Боко Харам“ во Нигерија: Убиени најмалку седум лица

0
Милитантите од исламистичката група „Боко Харам“ упаднаа во селото Пами, ја запалија црквата, го киднапираа свештеникот и убија најмалку седум луѓе,...

Комитите бараат спас за ФК Вардар: Ако Вардар биде запрен, Скопје...

0
Навивачката група Комити изминатиов период активно апелира дека фудбалскиот клуб Вардар треба да се спаси од финансискиот колапс во кој се наоѓа што...

Научниците со прецизни насоки: Како да се спречи ширење на корона...

0
Група германски научници (German Working Committee on Particulate Matter) во која се вклучени физичари, хемичари, инженери, биолози, метеоролози и лекари од три научни...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави