таг: групацијата

Четири европски авиокомпании ќе ја шират идејата за Европа пред евроизборите

0
Четири авиони на авиокомпании кои се дел од групацијата на „Луфтханза“ во наредните недели ќе ја шират европската идеја за со натпис на...

НЛБ и АБА-лигата ја продолжија соработката

0
Компанијата од банкарскиот и финансискиот сектор, НЛБ Групацијата и регионалната кошаркарска АБА лига потпишаа договор за продолжување на соработката до 2025 година. ...

Ауди ја купи групацијата Мекларен и Формула 1 тимот

0
Компанијата „Ауди“ склучи договор за купување на групацијата Мекларен, соопшти „Autocar“. Ауди ќе ја преземе контролата врз целата компанија, вклучувајќи го и тимот...