fbpx
17 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: Грузискиот

Премиерот на Грузија поднесе оставка

0
Грузискиот премиер Георгиј Гахарија објави дека поднесува оставка. Тој објасни дека одлуката ја донел поради несогласувања со неговиот тим околу апсењето на лидерот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
42 %
0.5kmh
0 %
чет
16 °
пет
17 °
саб
17 °
нед
11 °
пон
12 °

Последни објави