fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: грип

Руските власти соопштија дека со птичји грип се заразени седум луѓе

0
Птичји грип е откриен кај седум работници на живинарска фарма на југ на Русија, изјави директорката на Агенцијата за заштита на здравјето на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави