таг: грешка“

Ѓоковиќ призна дека направил грешки

0
Новак Ѓоковиќ призна дека направил „грешка во проценката“ со тоа што продолжил со интервју со француски новинар додека бил позитивен на ковид-19 и...

Скандал: Повторно го сторија тоа, овој пат четири „Фајзери“

0
Во Италија, имаше уште една грешка во системот за давање вакцини за коронавирус, кога на студентка од Тоскана ѝ беа дадени четири дози...

Турција смета дека САД прават голема грешка со санкциите

0
Турција како „голема грешка“ ја оцени одлуката на САД да воведат санкции врз земјата заради набавката на рускиот ракетен систем...