таг: Грета

Уапсена климатската активистка Грета Тунберг

0
Холандската полиција ја уапсила климатската активистка Грета Тунберг на денешните протести одржани во Хаг, објавија медиумите. Локалната полиција ја стави Тунберг...

Грета Тунберг пишува книга за климатските промени

0
Шведската климатска активистка Грета Тунберг соопшти дека планира во октомври да објави обемна книга за климатските промени и оти собрала повеќе од сто...

Генијалниот твит на Грета Тунберг со кој го прослави полнолетството

0
Светски познатата шведска активистка Грета Тунберг во неделата наполни 18 години, а роденденот го одбележа со иронична објава на Твитер. ...