таг: Греам

Челзи со рекордно обештетување ќе се збогува со Грахам Потер

0
Челзи го отпушти менаџерот Греам Потер по помалку од седум месеци минати во клубот од „Стемфорд Бриџ“. Потер го презеде лондонскиот клуб во...