таг: грбно

Гинисов рекорд за ползење во тесно

0
Гинисовиот рекорд за грбно лазење во тесен простор го држи 30 годишната Шемика Камбел. Таа потекнува од...

Канаѓанката Мекнил го собори рекордот на 50 метри грбно во мали...

0
Канаѓанката Маргарет Мекнил постави нов рекорд на патеката 50 метри грбно на Светското првенство во 25-метарски базени што се одржува во Абу Даби....