fbpx

таг: граѓани

Еуроактив: Албанските граѓани ја сочинуваат третата по големина дијаспора во светот

0
Според податоците објавени од Форбс, албанските граѓани ја сочинуваат третата по големина дијаспора во светот,...

Повеќе од 27 илјади граѓани од ризичните групи се пријавиле за...

0
Повеќе од 27 илјади граѓани од ризичните групи се пријавиле за бесплатната вакцина против сезонски грип. Утре почнува имунизацијата во Центрите за јавно...

Фрапантни резултати на „Галуп глобал емоушнс“: Во Македонија живеат најгневните луѓе...

0
Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе во Европа, кај кои гневот и револтот на дневна основа се далеку над европскиот просек. ...

Протести во Бугарија за поддршка на Никола Минчев

0
Со извици „Мафијата надвор“, незадоволните граѓани го блокираа сообраќајот на булеварот Цар Освободител во кругот...

Oпасност од напади, Израел бара од своите граѓани да ја напуштат...

0
Израел побара од своите граѓани кои се во Турција веднаш да ја напуштат земјата, поради најавените напади врз Израелци, јавуваат агенциите....

Русија почна да им издава пасоши на Украинците во Мелитопол и...

0
Првите руски пасоши беа издадени на граѓани кои добија руско државјанство во Мелитопол и Керсон,...

Граѓаните не очекуваат меѓувладина конференција во брзо време

0
Повеќето граѓани не очекуваат дека земјава конечно ќе ги започне преговорите за членство во Европската унија, ниту по засилената дипломатска активност...

Илјадници бегаат, десетици се враќаат

0
Многу украински граѓани кои беа меѓу првите кои ја напуштија земјата откако Русија ги започна нападите врз Украина, решија да се...

Протест пред руска амбасада

0
Попладнево група граѓани од земјава се собраа пред Руската амбасада во Скопје да дадат поддршка...

Дел од Украинците во дијаспората се враќаат во својата земја

0
Додека илјадници граѓани бегаат од Украина, многу Украинци се обидуваат да се вратат од Полска во својата татковина за да се...