таг: граничните

Бела куќа: Израелското затворање на граничните премини кон Газа е „неприфатливо“

0
Белата куќа  соопшти дека затворањето на граничните премини кон Газа е „неприфатливо“, откако Израел испрати тенкови во јужниот град Рафа и ја презеде...

Поради штрајк на грчката царина од утре се затвораат граничните премини...

0
Поради штрајк на грчката царина се затвораат граничните премини со Македонија. ...

Грчките земјоделци со симболични блокади на граничните премини Ники и Евзони

0
Неколкучасовни блокади на граничните премини Ники (Меџитлија) и Евзони (Богородица) кон...

Чешка повторно воведe гранични проверки поради новиот мигрантски бран

0
Чешката влада одлучи повторно да ги воведе граничните контроли со Словачка поради новиот...

Одлуката на Косово за влез со три вакцини ќе трае најмалку...

0
Продолжува хаосот на граничните премини кон Косово. Сите оние кои немаат три дози примени вакцини не смеат да влезат на територијата...

Австрија ги засилува граничните контроли поради мигрантите

0
Австрија ги засилува граничните контроли бидејќи се повеќе мигранти се обидуваат повторно да влезат во земјата, изјавија денеска министрите за внатрешни работи и...