fbpx
4 C
Skopje
сабота, март 6, 2021

таг: граница

Во Кина 12-годишни деца ќе одговараат за тешки кривични дела

0
Кина ја намали старосната граница за кривична одговорност за тешки дела од 14 на 12 години во обид да го намали малолетничкиот...

Вакцините за Ковид-19 пристигнаа во Грција

0
Преку грчко- бугарската граница, од преминот „Промахонас“ во Грција, порано од најавеното, вечерва пристигна камионот со првата пратка од 9.750...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави