таг: гранатирала

Утринава Вовчанск се соочува со силно бомбардирање

0
Во регионот Харкив, руската инвазивна армија го гранатирала Вовчанск во раните утрински часови, употребувајќи минофрлачи и фрлајќи воздушна бомба, изјави Олех Синиехубов, шеф на...