таг: градското

Руските пропагандисти шират лажни фотографии од пасоши на Украинци, наводно вмешани...

0
На 22 март се случи терористички напад во градското собрание Крокус во Красногорск, Московската област, при што според последните податоци загинаа 137 луѓе....

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во...

0
Градското собрание во југозападниот француски град Бордо синоќа беше запалено од страна на демонстрантите кои излегоа на деветтиот по ред масовен...

Инзаги: Ќе победиме на 9 од 10 натпревари против Милан,не заслуживме...

0
Милан вчера го совлада Интер во градското дерби со 2-1. Ова е пораз кој е болен за „нероаѕурите“ и тоа може да се...

Винисиус: Модриќ има 36, но игра како да има 22 години

0
Реал Мадрид го доби градското дерби против Атлетико на „Сантијаго Бернабеу“ со 2-0, а на овој начин „кралевите“ направија нов голем чекор кон...

Реал е “главен” во Мадрид

0
Реал Мадрид славеше со 2-0 на градското дерби против Атлетико Мадрид, зголемувајќи си ја предност во однос на актуелниот првак во трката за...

Саботното градско дерби меѓу Бетис и Севиља под знак прашалник поради...

0
Одигрувањето на градското дерби меѓу Реал Бетис и Севиља, во рамки на 17 коло во најсилната шпанска лига, е неизвесно, поради сомневање за нови случаи на...

ВИДЕО: Реал е минато, Атлетико Мадрид се врати на врвот!

0
После поразот во градското дерби од Реал, Атлетико Мадрид им се врати на победите во најсилното шпанско првенство. Денеска „јорганџиите“ лесно го...