таг: Градските

Исклучена половина од украинската енергетска мрежа, во Киев е можно целосно...

0
Градските власти во Киев денеска  предупредија дека е можно „целосно замрачување” на електричната мрежа во главниот град на Украина, а премиерот...

Пред Олимписките игри Кина ги засилува рестриктивните мерки

0
Градските власти на Пекинг од денеска воведоа нови мерки за сузбивање на епидемијата на ковид 19, бидејќи...

Натпревар во Португалија прекинат поради недоволно здрави фудбалери

0
Натпреварот од 12. коло во португалското првенство меѓу градските ривали Белененсес и Бенфика синоќа во Лисабон се претвори во фарса и беше прекинат...

Пекинг под токсичен облак – затворени игралишта и забранети сите активности...

0
Градските власти во Пекинг ги затворија игралиштата поради загадениот воздух, во време кога Кина го...

Оваа европска метропола преку музички забави ќе ги охрабрува младите да...

0
Со музика празнична атмосфера Градските власти во Виена сакаат да ги охрабрат младите да се вакцинираат против Ковид-19, јави ДПА. – Една...

Фото I Украсување секаде, забави на отворено никаде: Ковид-19 како партибрејкер,...

0
Градските власти на престолнините во регионот не се откажаа од украсување на централните плоштади и околните главни улици, но најавите за организиран...