таг: Градскиот

Успешно одбележан Денот на семејниот лекар

0
Вчера во Градскиот парк во Скопје успешно беше одбележан Денот на семејниот лекар. Republika.mk - содржините, графичките...

Судот во Салехард ја прими жалба од мајката на Навални

0
Градскиот суд Салехард прими Жалба за незаконски дејствија од мајката на Алексеј Навални, Људмила Навалнаја. Разгледувањето на жалбата ќе се одржи зад затворени...

Играме заедно различни, а исти: На Школка се одржа настан за...

0
Денеска во Градскиот парк на Школка се одржа настан за зголемување на свесноста за лицата со атипичен развој како и за нивно прифаќање,...

Чави: Прекрасно е повторно да се биде на „Камп Ноу“

0
Со победа над градскиот ривал Еспањол како нов тренер на Барселона дебитираше синоќа Чави Ернандез, една од најголемите играчки легенди на каталонскиот клуб...

ПМФЛ: Македонија ЃП со пресврт го совлада Скопје

0
Фудбалерите на Македонија ЃП забележаа попладнево гостинска победа над градскиот ривал Скопје со 2:1 (0:0) во воведниот натпревар од 14. коло во Првата...

Кин: Ве молам, Фред игра за Манчестер Јунајтед, Фред

0
Манчестер Јунајтед денес загуби на рутински начин од градскиот ривал, а иако поразот беше помалку болен од оној срамниот против Ливерпул, за Рој...

Во Врање досега се вакцинирани 2.032 Mакедонци, без закажување можно вакцинирање...

0
Според последните податоци на Градскиот штаб за вонредни состојби во Врање за време на викендот вакцинирани се 927 граѓани на Македонија, јави дописникот...