fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: градови

ФОТО+ВИДЕО | Скопјани за последен пат аплаудираа на песните на Ѓорѓе...

0
Како низ повеќето поголеми градови низ државите од регионот, така и во Скопје вечерва се собираат обожаватели и почитувачи на неговиот...

Во Африка се појави нов вид на комарец кој пренесува маларија,...

0
Во африканските градови се појави нов вид на комарец што пренесува маларија, со потенцијални катастрофални последици за жителите, се вели во новото...

Насилни протести во Тунис поради економската криза

0
Во најмалку шест туниски градови, вклучувајќи ги и главниот град Тунис, како и крајбрежниот град Сус, синоќа избија насилни протести, предизвикани од тешката...

Моментална Температура

Skopje
few clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
20 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави