таг: градинка

Во дебарската градинка нема невакцинирани деца со ДиТеПер, а нема ни...

0
Во детската градинка „Брешија“ во Дебар нема невакцинирани дечиња со ДиТеПер, потврди за медиумите директорката Ајрие Дачи. Според неа, во оваа установа,...

Во дебарската градинка нема невакцинирани деца против голема кашлица, а нема...

0
Во детската градинка „Брешија“ во Дебар нема невакцинирани дечиња со ДиТеПер, потврди за медиумите директорката Ајрие Дачи. Според неа, во оваа установа,...

Хеликоптер се урна во близина на градинка кај Киев, има жртви

0
Хеликоптер денеска се урна во близина на градинка и станбена зграда во градот Бровари во...

Студијата откри зошто одењето во градинка е важно за развојот и...

0
Одењето во градинка е првпат детето да наиде на средина во која се спроведува структурирано учење и останува во поголеми групи. Сè што...

Лавров се сомнева – во Донбас има платеници од Албанија, Косово...

0
И покрај најавената деескалација на теренот, гранатирањето на градинка во регионот на Донбас стана повод за нови меѓусебни обвинувања на Москва...