fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: градина

Лав нападнал чуварка во зоолошка додека му го чистела кафезот

0
Стражарка во зоолошката градина во северозападна Германија била нападнат и повредена од лав додека го чистела неговиот кафез, пренесуваат германските медиуми. Инцидентот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави