таг: грав

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Грав на италијански начин, ваков досега не сте...

0
Состојки: 300 гр грав тетовец3-4 главици кромид500 гр домати (излупени)1/2 лажичка шеќер2 чаши сечкан магдонос1 лажичка ориганомаслосол, бибер Инструкции:...

ПОСЕН ПРИЛОГ за ручек или слава: Припремете го најсочниот грав по...

0
Ако сакате грав, еве рецепт за сочно тавче гравче. Состојки: половина килограм гравполовина кг кромидглава лукбиберсолловоров листлута пиперка, слатка зачинета...