таг: готово

Барселона во петок ќе го добие новиот тренер?

0
Се чини дека се е готово и легендарниот Чави Ернандез го презема тренерското кормило на Барселона. Во последните денови се пишуваше многу,...

Го гали непцето со НЕСТВАРНИОТ ВКУС, се прави речиси сам: Најсочиот...

0
Се ќе биде готово дур да трепнете, ќе ја ставите тортата во рерна и се што треба да направите е нетрпеливо да цупкате...

ВИДЕО: Готово е, Алиоски се огласи на социјалните мрежи, неговиот трансфер...

0
Готово е, Езџан Алиоски следната сезона ќе го носи дресот на Ал Ахли од Саудиска Арабија. Самиот трансфер го потврди нашиот репрезентативец на...

Бифтек „Велингтон“: Екстравагантно и префинето искуство за сладокусците

0
Состојки: – 1 парче јунешки бифтек – 500 г готово лиснато тесто – 250 г печурки –...