таг: гостин

„Австријците имаат германски менталитет, играат до крај“, вели Васоски

0
Александар Васоски е вистинскиот гостин за анализа на селекцијата на Австрија. Австриските репрезентативци 80% играат во Бундеслигата, каде што Васоски беше долги години....

Црвените ѓаволи се мајстори за пресврт

0
Манчестер Јунајтед како гостин ја совлада Астон Вила со 3-1 и го одложи прославувањето на титулата на...

ВИДЕО: Блесна кога е најпотребно, мајсторија на Гризман за пресврт и...

0
Барселона како гостин во фантастичен натпревар славеше со 2:1 против Виљареал. По 26.минути „Жолтата подморница“ поведе со...

ВИДЕО: Милан ја совлада Парма, Ибрахимовиќ доби црвен картон, ништо не...

0
Милан како гостин славеше со 3:1 против Парма, стрелци на головите беа Ребиќ, Кеси и Леао, додека...

Манчестер Сити незапирливо граби кон титулата

0
Манчестер Сити славеше како гостин кај Лестер на стадионот „Кинг Пауер“ со 2:0 и продолжи да прави...

ВИДЕО: Барселона пресилна за Севиља, Меси „пожолте“ поради неспортски потег, но...

0
Барселона како гостин славеше против Севиља со 2:0 и стигна до важна победа во трката за врвот,...

Сити со петарда до врвот на табелата во Премиер лигата

0
Манчестер сити како гостин го совлада ВБА со убедливи 5:0 во 20. коло од Премиер лигата. Иако менаџерот на „граѓаните“,...