таг: Горниот

Францускиот Сенат го усвои предлогот за реформа на пензискиот систем

0
Горниот дом на францускиот Парламент го усвои контроверзниот план за реформа на пензискиот систем, предложен од францускиот претседател Емануел Макрон....

Русија на чекор до повлекување од Договорот за отворено небо

0
Горниот дом на рускиот парламент гласаше за повлекување на земјата од Договорот за отворено небо по заминувањето...

Процесот против Трамп во Сенатот влегува во завршница

0
Сенатот на САД (Горниот дом на Конгресот) денеска гласаше „за“ барањето да се повикаат сведоци во постапката за импичмент која се води против...