fbpx
18 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: горили

Горили од Сан Диего се заразени со калифорниски сој на коронавирус

0
Група горили во парк во зоолошката градина Сафари во Сан Диего, САД, се опоравуваат од избувнувањето на ковид-19, што погоди неколку од вкупно...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
34 %
9.3kmh
0 %
саб
15 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави