таг: големо

Џејмс Медисон, пет години во Тотенхем

0
Англискиот премиерлигаш Тотенхем го доведе првото големо засилување за следната сезона. Репрезентативецот на “Гордиот Албион”,...

Google ќе избрише илјадници, можеби и милиони, сметки на Gmail

0
реклама GOOGLE најави големо ажурирање во кое трајно ќе избрише илјадници, а потенцијално милиони...

Познати се сите учесници во полуфиналето на Лига Европа и Лига...

0
Големо враќање на италијанските екипи и во Лига Европа. Само еден ден откако Италија дозна дека ќе има финалист во Лигата на шампионите...

Гвардиола: Жал ми е ако некои очекуваа да дојдеме овде и...

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, не изрази големо разочарување по натпреварот со Лајпциг во осминафиналето на...

Матеј Цветановски, ново засилување за Академија Пандев?

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев е на чекор да доведе големо засилување за офанзивниот дел од тимот. Нов...

Научниците мислат дека конечно ја решиле мистеријата за Бигфут

0
БИГФУТ, големо, влакнесто суштество кое личи на мајмун, наводно пронајдено на северозападниот дел на Америка, е мистерија која со години ги збунува луѓето...

Зошто Морган Фримен носеше ракавица само на едната рака на отворањето...

0
Актерот Морган Фримен привлече големо внимание со својот настап на отворањето на Светското првенство во Катар. Многумина гледаа во неговата лева рака,...

Поплави во регионот од обилните врнежи и силните ветрови

0
Албанија се соочува со големо невреме. Во Голема Гора состојбата е влошена во текот на...

Овој хороскопски знак е идеалист со големо срце, но често е...

0
МНОГУ луѓе имаат големо срце и го гледаат најдоброто во другите, но поединците родени во еден знак предничат. Родените во знакот Риби се...

Најмалку 13 убиени во напад на свето место во Иран

0
Вооружени напаѓачи нападнаа големо шиитско свето место во иранскиот град Шираз, при што...