таг: големите

Како да се заштити кучето од топлотен удар?

0
Во текот на големите горештини лете, не смее да се заборави ниту на домашните миленици, кои исто како и луѓето, можат да доживеат...

ОН: Бројот на шумски пожари во светот драстично ќе се зголеми...

0
Бројот на големите шумски пожари низ светот драстично ќе се зголеми во наредните децении поради...

Норвешка ќе добие нов селектор

0
По третиот последователен неуспех на големите натпреварувања, во Норвешка се наметна прашањето дали селектор треба да биде Кристијан Берге. Берге има договор...

Доминик Тим се откажа од настап на Австралија опен

0
Австрискиот тенисер Доминик Тим требаше да се врати на големите турнири со настап на Австралија Опен. Меѓутоа 28-годишникот направи промена во својот...

Шпанија е лидер во вакцинација и ќе биде поштедена од четвртиот...

0
Со најголема стапка на вакцинација меѓу големите европски земји, Шпанија е поштедена од новиот бран на инфекција со коронавирус кој се...

(ВИДЕО) Осум загинати во пожарите во Турција, евакуација со чамци и...

0
Осум лица загинаа во големите пожари што ја зафатија Турција. Advertisements ...

Се зголемува бројот на жртви во поплавите во Кина

0
Три милиони луѓе се погодени од големите поплави во провинцијата Хенан во централна Кина, а 33 загинаа....

Иселеници Албанци зборуваат на Алсат за големите поплави низ Европа

0
Спасувачките екипи продолжуваат со потрагата по преживеани во големите поплави кои ја погодија Западна Европа, предизвикувајќи над 160 жртви. Стотици се водат како...

Приход од 44 милијарди евра и без даноци: Амазон повторно на...

0
Даночните маневри на големите корпорации повторно се во фокусот откако Амазон објави рекордни 44 милијарди евра приходи во Европа во 2020 година, но...

(ВИДЕО) Страотни пожари во Австралија, изгорени повеќе од 80 куќи!

0
Австралиските власти објавија дека повеќе од 80 куќи изгореле во големите пожари проследени со силен ветер на...