таг: големина

Харкив беше цел на смртоносен руски напад

0
Русија изврши напади со дронови и ракети врз вториот по големина украински град Харкив, при што загинаа шест, а беа повредени 11 лица,...

Најголемата боровинка во светот се одгледана во Австралија

0
Боровинката со големина на топче за пинг-понг е произведена на фарма во Австралија. Според вестите на „Australian Broadcasting Corporation“ (ABC),...

На Kлиниката за урологија изваден најголемиот камен од мочен меур во...

0
Камен со големина од 8 сантиметри е изваден од мочниот меур на повозрасен пациент во Македонија. Станува збор за најголемиот камен што бил...

Астероид со големина на стадион ќе прелета покрај Земјата

0
Астероид со големина на стадион ќе прелета покрај Земјата денеска, по 18 часот, соопшти НАСА....

Детската болница во Харков, преместена во засолниште

0
Во вториот град по големина град во Украина, Харков, детската болница е преместена во засолништа....

Статуа на Марадона на стадионот во Неапол

0
Статуа во природна големина на аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона ќе биде поставена на стадионот во Неапол, кој го носи неговото име,...

(ВИДЕО) Град со големина на тениско топче погоди делови на Австралија

0
Град со рекордна големина падна на источниот брег на Австралија, а според пишувањата на Националната...

БУГАРИЈА: И Слави Трифонов го враќа мандатот за формирање влада

0
Лидерот на втората по големина политичка сила во Бугарија по изборите – „Има таков народ “, Слави Трифонов на Фејсбук објави дека неговата...

НАСА создаде кислород на Марс

0
Инструмент со големина на класичен тостер за леб, прицврстен на надворешната обвивка на Марсовиот истражувачки ровер „Упорност“ (Perseverance), направи мала количина кислород од...