fbpx

таг: „голема

Ужасни вести: Фудбалер избоден до смрт

0
Голема фудбалска трагедија се случила на Бермудите. Фудбалерот Осаџи Баском (23) почина откако бил прободен со нож. Тој со приватно возило бил пренесен...

Велко Маркоски со звук на сирената го сруши Тиквеш во „Автокоманда“!

0
Екипата на Металург забележа голема победа на домашната сцена и во драматичен натпревар го победи Тиквеш (28-27) во дуел кој го реши гол...

Прогласена состојба на голема катастрофа во Кентаки

0
Американскиот претседател Џо Бајден прогласи состојба на голема катастрофа во Кентаки, откако во петокот серија торнада ја погодија сојузната држава, при...

Инстаграм воведува голема промена: Корисниците веќе ја мразат- еве за што...

0
Голема промена на Инстаграм! Експертот за социјални мрежи, Мет Навара, на својот профил на Твитер објави дека Инстаграм воведува голема промена во...

Легендарен сноубордер загина снимајќи промотивна реклама!

0
Голема трагедија се случи во Австрија, каде загина легендарниот словенечки сноубордер Марко Грлиќ (38), поранешен младински светски првак, снимајќи една реклама во ски-центарот...

ГОЛЕМА ПОДДРШКА НА ГРАДСКИ: За дуелот против Исланд отворени сите трибини,...

0
Македонските фудбалери ќе имаат голема поддршка в недела против Исланд, откако Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) одлучи навивачите завршниот натпревар од мундијалските квалификации...

Симпатичниот Хазбула може да настапи во УФЦ!

0
Хазбула Магомедов е голема интернет-сензација во изминатите месеци, а момчето со мал раст од Русија кој има осумнаесет години е најмногу популарен меѓу...

Што се случува со црниот дроб ако пиете голема количина на...

0
Голема студија објавена во списанието Clinical Gastroenterology and Hepatology е веројатно најсеопфатниот увид во придобивките од консумирањето кафе кога станува збор за здравјето...

Меси и Роналдо се минато: Фудбалот добива нов крал на анкетите

0
Голема неправда му беше направена минатата сезона на Роберт Левандовски што не ја доби „Златната топка“, каде реално беше прв фаворит. Манифестацијата...

Ширер: Во Сити и Ливерпул би давал по 45 голови

0
Алан Ширер е еден од фудбалските асови кој остави голема трага на островот играјќи за Саутемптон, Блекбурн и Њукасл Јунајтед. Тој едноставно...