таг: гола

“Ако Халанд ги урне сите рекорди на 22 години, потоа ќе...

0
Ерлинг Халанд беше стрелец на пет гола против Лајпциг во триумфот на Манчестер Сити од...

ВИДЕО / Четири гола и еден автогол во Португалија

0
Четири гола беа постигнати на натпреварот одигран во Португалија, помеѓу Бенфика и Ајакс, каде по 90 минути...

Реал, постигна гол после 200 минути во Ла Лига

0
Екипата на Реал Мадрид со 3 гола во мрежата на Алавес стигна до нова победа во Ла...

Роберт Левандовски сруши уште еден рекорд на Герд Милер

0
Полскиот фудбалер Роберт Левандовски со двата гола во победата на Баерн против Штутгарт од 5-0, вечерва успеа да го израмни рекордот на легендарниот...

Спуштена завесата на есенскиот дел во ПМФЛ. Шкупи ќе презими на...

0
Сандеј Адетунџи со два гола и еден на младинскиот репрезентативец Марко Ѓорѓиевски, Шкупи дојде до убедлива победа во Велес со 3-0 против Борец...

Душан Влаховиќ со големи шанси да сруши рекорд во Серија А

0
Душан Влаховиќ со денешните два гола против Салернитана стана само третиот играч во последните 60 години во Серија А што постигнал барем 30...

Барди: Да продолжиме да го негуваме победничкиот менталитет

0
Енис Барди со три постигнати гола вечерва ја предводеше македонската репрезентација до убедлив триумф над Ерменија со 5:0. Поради отсуството на Стефан...

Реал Мадрид триумфира против Елче за враќање на врвот во Примера

0
Со двата гола на Винисиус Јуниор, екипата на Реал Мадрид ги освои бодовите на гостувањето кај Елче со 1:2. Домашната екипа од...

Никој како Салах: Даде голови на девет меча по ред за...

0
Египетскиот репрезентативец Мохамед Салах вчера постигна два гола во триумфот на Ливерпул кај Атлетико Мадрид (3-2) и така се запиша во историјата. ...

Депај постави нов рекорд во репрезентацијата на Холандија

0
Холандскиот фудбалски репрезентативец, Мемфис Депај постигна два гола во квалификациите за СП 2022 против Гибралтар (6:0). Дваесет и седумгодишниот напаѓач се запиша...