таг: Годишниот

100 отсто поддршка од Германија за Украина: Бундесверот вети дополнителна помош...

0
Според годишниот извештај, претставен од комесарката за прашања на Бундесверот на Бундестагот, Ева Хогл, на 12 март, и покрај недостигот на опрема и...

Спремете се за метеорскиот дожд овој викенд

0
Месецот август асоцира на годишниот метеорски дожд Персеиди, кој се смета за најдобриот и најубавиот метеорски дожд во годината, пишува „Гардијан“. Метеорскиот дожд,...

Два дена притвор за скопјанецот кој ја предизвика трагичната сообраќајка кај...

0
На 64 годишниот скопјанец, кој е осомничен дека завчера ја предизвика трагичната сообраќајна...

Алегри е подготвен да ја напушти клупата на Јувентус

0
Италијанските медиуми тврдат дека 55. годишниот тренер добил богата понуда од Саудиска Арабија. Пред неколку дена клубот соопшти дека има доверба во 55....

5 ЗНАЦИ КОИ 2023 ЌЕ БИДЕ НАЈДОБРА ГОДИНА: Нивниот живот се...

0
Годишниот хороскоп за 2023 година открива кои знаци ќе имаат најмногу среќа во наредната година. Астролозите најавуваат дека претстојната година ќе биде...

Овие хороскопски знаци најдобро ќе се сложуваат во 2023 година

0
ГОДИШНИОТ хороскоп за 2023 година предвидува дека овие три пара од Зодијакот најдобро ќе се сложуваат. Доколку се пронајдат и започнат врска, ќе...

Ова ќе биде најсреќниот месец во 2023 година за секој знак...

0
Годишниот хороскоп носи пријатни изненадувања и причини за оптимизам за секој од дванаесетте знаци. Сепак, не сме сите во иста позиција. На сите...

Како без стрес да се вратите во „реалноста“ по годишниот одмор

0
Едвај го чекаме годишниот одмор, но статистиката вели дека само секој четврти човек се враќа од одмор освежен, а околу 80 отсто страдаат...

Децата од Украина не можат да посетуваат градинка

0
Две и пол годишниот Никита и петгодишниот Андреј, првите деца од Украина кои заедно со...

Уште една трегедија: Почина фудбалер за време на загревање

0
Фудбалерот на Мускат, 29- годишниот Мукалед Ал Ракади почина пред натпреварот од Професионалната лига на Оман помеѓу Мускат и Ал Суваик. Тој...