таг: годишната

Инфлацијата во Турција на нов максимум

0
Годишната инфлација во Турција достигна ново ниво од 83,45 отсто во септември, покажаа денеска официјалните податоци, бидејќи растечките цени на суровините...

Турција/ Инфлацијата достигна над 78%

0
Годишната инфлација во Турција достигна 78,62% во Јуни, што е најмногу од 1998 година досега,...

Светска метеоролошка организација: температурите ќе продолжат да растат

0
Половични се шансите годишната просечна глобална температура привремено да достигне 1,5 °C над прединдустриското ниво...

Британија: На ЕУРО2020 приведени 96 навивачи

0
Британското Министерство за внатрешни работи ја објави годишната статистика на апсења поврзани со фудбалски натпревари во која се наведува дека полицијата за време...

ВИДЕО: Oваа жена ги загуби двете нозе и ќерката во земјотресот,...

0
Триесетитри годишната Лиао Жи, која ја загуби ќерка си и двете нозе во земјотресот во Венчуан во 2008 година, сега конечно живее...

Клои Кардашијан објави фотографија во бикини: Ги сакам моите стрии

0
Риалити ѕвездата и мајка на 2 годишната Тру, Клои Кардашијан на својот инстаграм-профил објави фотографија во бикини, на која се истакнуваат нејзините...