таг: годинешното

Музички награди Билборд: Пинк ќе ја добие наградата „Музичка икона“

0
На годинешното доделување на музичките награди Билборд, поп-пејачката ќе ја добие наградата „Музичка икона“, која им се доделува на музичари што постигнале...