fbpx

таг: годината

Што е подобро – клима уред или вентилатор?

0
Ова е период од годината кога се бориме со високите температури и бараме начин да се оладиме што е можно полесно. Многумина се...

Прогноза: Седум намирници кои ќе поскапат до крајот на годината

0
До крајот на годината се очекува поскапување на различните прехранбени производи, а американското Министерство за земјоделство во својата прогноза наведува за кои прехранбени...

Четири најтешки датуми во февруари за секој знак: Обрнете внимание на...

0
Во вториот месец од годината постојат датуми, според зборовите на астролозите, кои може да донесат стрес во вашиот живот… Како што предвидоа...

Февруари носи голема среќа за три хороскопски знаци

0
Февруари е вториот месец од годината, кој го најавува крајот на студената зима. Овој месец е и љубовен месец, а носи многу...

Италија е најдобра екипа за 2021 година според АИПС

0
Се гласаше за најдобрите спортски колективи за годината која изминува. Анкетата беше спроведена од страна на Меѓународна асоцијација за спортски печат (АИПС). ...

Мали новогодишни ритуали: Еве како да внесете среќа, изобилство и богатство...

0
Многумина на крајот на годината ќе ги применат наједноставните ритуали кои привлекуваат пари, а ништо не ве чини да ги пробате Влегувањето...

Салах најдобар во избор на навивачите

0
Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, е прогласен за фудбалер на годината во Премиер лигата во анкетата во која гласаа околу 400.000 навивачи. ...

2022 година е година на големи промени

0
Годината пред нас ќе биде полна со предизвици, позитивна енергија и убави вести. 2022 година ќе биде година на големи промени. Таа ќе...

Кевин Дурент најдобар кошаркар во САД за 2021 година

0
Кевин Дурент е прогласен за кошаркар на годината во САД за 2021 година.Толку многу големи спортисти произлегуваат од кошарката во САД и општо...

ЉУБОВЕН ТЕСТ за крај на годината! Дали сте во врска со...

0
На крајот на годината, обично се преслушуваме каде сме, што сме направиле, кои се нашите желби … Во сте врска, но не сте...