таг: годината

Кои се симптомите на сончев удар и што можете да направите?

0
реклама Најтоплиот период од годината е пред нас, што значи само едно – треба да...

Што е подобро – клима уред или вентилатор?

0
реклама Ова е период од годината кога се бориме против високите температури и бараме начин...

Не заборавајте да погледнете на небото вечерва: Првата супермесечина во 2023...

0
реклама Првата супермесечина во годината. Месечината ќе изгрее денеска околу 21 часот како прва...

Дефорестацијата на Амазон годинава намалена за 31% во споредба со лани

0
Дефорестацијата на Амазон во првите пет месеци од годината откако е...

Кои 3 хороскопски знаци ќе се соочат со одредени предизвици во...

0
Февруари е вториот месец во годината, а според астролозите треба да биде прилично мирен и стабилен, бидејќи...

Oткриено е зошто Роналдо го отпуштил супер менаџерот

0
Кристијано Роналдо од почетокот на годината е играч на Ал Наср од Саудиска Арабија. Славниот португалец дојде...

Денес е најдепресивниот ден во годината – eве како да го...

0
Денес е најдепресивниот ден во годината. Таканаречениот Син понеделник е основан во 2005 година кога психологот Клиф Арнал, кој е специјализиран за сезонски...

ШТО НИ НОСИ ГОДИНАТА НА ЗАЈАКОТ: Според кинескиот хороскоп, 2023 година...

0
Годината на зајакот ќе биде успешна за сите оние кои се фокусираат на семејството и грижата за своите најблиски Според кинескиот хороскоп,...

ФИФА, Македонија ја завршува годината на 65 место

0
Македонската фудбалска репрезентација ќе ја заврши годината на 65.место во светот, на најновата ФИФА листа. Покрај слабите...

Македонија промашуваше, Азербејџан даваше голови

0
Македонската фудбалска репрезентација со пораз ја заврши годината откако на Националната Арена „Тодор Проески“ загубивме од Азербејџан...