fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: годинава

Со 1,1 милион евра Владата годинава ќе субвенционира авиокомпании да отворат...

0
Со 1,1 милион евра годинава ќе се субвенционираат авиокомпаниите за да отворат нови линии кон нашата земја. Ова го пренесува...

Кристина Талеска-Големтеова: Во новата година посакувам да создадеме многу вредни спомени...

0
Иако за годинава што минува вели дека не ѝ дозволила да си создаде спомени за паметење, сепак за телевизиската водителка Кристина Талеска-Големтеова...

Намалено ДДВ-то за храна во рестораните

0
Од први јануари годинава угостителите плаќаат помал данок за продажба на храна во објектите како и за услуги за...

Повисоки продажните цени на индустриските производи на домашниот пазар

0
Во ноември годинава продажните цени на производителите на индустриски производи на домашниот пазар се повисоки за 0,1 отсто и за...

Светските милијардери годинава побогати за уште 1,9 милијарди долари

0
Светските милијардери годинава станаа побогати за 1,9 милијарди долари, покажуваат најновите проценки на американскиот магазин „Форбс“. „Нивното вкупно богатство...

ИОМ: Секој ден во маршрутите кон Европа загинуваат по најмалку петмина...

0
Речиси 1.800 мигранти годинава ги загубија своите животи на патиштата за Европа или во рамките на Стариот континент, и покрај ограничувањата на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави