таг: Гог

Познати ce сите екипи во четвртфиналето на Лигата на Шампионите

0
Унгарски Веспрем и дански ГОГ Гудме се последните патници во четвртфиналето во Лигата на шампиони...

Слика на Ван Гог продадена за речиси 36 милиони долари

0
Слика на Винсент ван Гог (1853-1890), украдена од нацистите за време на окупацијата на Франција, е продадена во Кристис во Њујорк за 35,9...