таг: Говорот

„Ова е ментална болест!“ – Ердоган ѝ удри шлаканица на Америка,...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го искористи говорот за човекови права за да...

Путин го суспендира учеството во договорот за ограничување на нуклеaрно оружје

0
Во говорот што траеше повеќе од два часа, рускиот претседател Путин рече дека ќе продолжи војната во Украина, обвинувајќи ги Алијансата...

Атентат врз екс јапонскиот премиер, Шинзо Абе, состојбата мошне критична

0
За време на говорот кој го држел на предизборен митинг во регионот Нара, врз поранешниот...

Бугарија со протестна нота поради говор на омраза на протестите во...

0
Бугарија ќе преземе мерки против говорот на омраза во последните денови во Македонија,...

„За Русија, за победата“, рече Путин

0
Во говорот по повод Денот на победата на Русија, претседателот Владимир Путин го поздрави „триумфот“...

Фон дер Лајен: Украина и ЕУ не биле никогаш поблиску

0
Емотивно дочекан говорот на украинскиот претседател Володомир Зеленски во Европскиот парламент. Пратениците беа облечени во маици со украинското знаме и држеа...

Фон дер Лајен: Украина и ЕУ не биле никогаш поблиску

0
Емотивно дочекан говорот на украинскиот претседател Володомир Зеленски во Европскиот парламент. Пратениците беа облечени во маици со украинското знаме и држеа...

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на...

0
Говорот на телото е често клучен во откривањето дали некој ве лаже. Обрнете внимание на одредени гестови, движења на телото и начинот...