таг: Гневот

Фински експерт: Полуостровот Кола е вистинската причина зошто Русија толку се...

0
Гневот на Русија поради најавата за влез на Финска во НАТО има стратешки причини. Тоа не значи дека со ова се...

СОВЕТИ: Како да се справите со личниот гнев во љубовната врска

0
Гневот и лутењето може да предизвикаат сериозни проблеми во љубовната врска, а понекогаш тоа завршува и со насилство. Клучот за добра врска е...