таг: глумец

Актерот Тријт Вилијамс загина во сообраќајка

0
реклама  Американскиот глумец Тријт Вилијамс, чијашто речиси 50-годишна кариера вклучува главни улоги во телевизиската...

Даниел Крејг ќе го добие кралското одличје на 007

0
Засега последниот глумец од „Џејмс Бонд“ филмовите, Даниел Крејг ќе ја добие истата кралска чест со којашто бил одликуван и неговиот можеби најпознат...

ВИДЕО: Џејсон Момоа делеше вода како стјуард

0
Познатиот американски глумец Џејсон Момоа ги забавуваше патниците на лет до Хаваи кога реши да ја преземе улогата на стјуард и на сите...

Џони Деп заработува и како сликар

0
Американскиот глумец Џони Деп вчера продаде колекција портрети на холивудски и рок-ѕвезди, коишто сам ги изработил и ги посветил на неколку познати личности....

Парфем рекламиран од Џони Деп заработува милиони на ден

0
Филмската кариера на познатиот глумец Џони Деп можеби трпи последици од судските процеси и обвинувањата на неговата поранешна сопруга Амбер Хард, но во...

Куба Гудинг Џуниор призна вина за три сексуални напади

0
Познатиот американски глумец Куба Гудинг Џуниор се изјасни виновен за три обвиненија за сексуален напад, пред судот во Менхетен, Њујорк, САД. Во...

Џони Деп бара 50 милиони долари отштета од екс сопругата

0
Адвокатскиот тим на американскиот глумец Џони Деп на увид ѝ го предаде на поротата материјалот од тужбата за клевета против Амбер Хард, со...

Џим Кери планира да ја заврши својата кариера

0
Холивудскиот глумец, комичар и двократен добитник на „Златен глобус“, Џим Кери има намера да ѝ стави крај на својата кариера, како што најави...

Бред Пит ја тужи поранешната сопруга – тајно продавала акции

0
Холивудскиот глумец Бред Пит ја тужи својата поранешна сопруга Анџелина Џоли, твдејќи дека тајно продавала акции од нивната заедничка винарија на руски бизнисмен,...

Даниел Крејг со раскрвавена глава на интервју

0
Британскиот глумец Даниел Крејг со филмскиот „соперник“ од „Џејмс Бонд 007: Скајфол“ – Хавиер Бардем, учествуваше во интернет-емисијата „Глумците за глумци“ (Actors on...