таг: гласноговорници

Москва подготвува услови за дестабилизација на Молдавија додека рускиот прокси лидер...

0
Официјални лица и гласноговорници на Кремљ продолжуваат да поставуваат услови за дестабилизација на Молдавија, најверојатно како дел од напорите да ја попречи нејзината...