таг: Глазгов

Франција забрани шкотски навивачи на дуелот Лион – Глазгов Ренџерс

0
Шкотскиот фудбалски првак Глазгов Ренџерс објави денеска дека е збунет и фрустриран од одлуката на француските власти да им забрани на нивните навивачи...

Дали би пробале „мувлосан“ сладолед?

0
Една брачна двојка од Глазгов, Шкотска, лута на своите наемодавци, нашла начин како да им се одмазди за негрижата за станот кој...