таг: главно

Стотици заложници, главно жени и деца, беа спасени од милитантите на...

0
Стотици заложници, главно жени и деца, држени во заробеништво со месеци или години од милитантите на Боко Харам во североисточна Нигерија се спасени...

Среќна деценија за три хороскопски знаци, дали сте и вие меѓу...

0
Животот е главно непредвидлив и носи подеми и падови, но на крајот некако сите коцки паѓаат на свое место. Токму тоа ќе се...

Што е тоа пребиотска храна?

0
Пребиотиците главно се состојат од сложени јаглехидрати и влакна кои се наоѓаат во голем број различни растителни храни. Кога јадете овошје, зеленчук, цели...

Израелските сили приведувале цивили на кои им се губи трагата

0
Израелските сили привеле палестински цивили, главно мажи, во Газа за време на двата месеци од војната, според членовите на семејствата и групи за...

Европската централна банка ги зголемува референтните каматни стапки

0
Каматните стапки на операциите за главно рефинансирање се зголемени на 3,75, четири и...

Русија напаѓа со дронови и ракети врз цели во Украина

0
Руската војска продолжи со нападите врз главно цивилни цели во Украина во изминатите 24 часа,...

Оваа група луѓе не смее да пие млеко

0
Нутриционистите главно се сложни во тврдењето дека со наголемување на возраста, треба да се намали консумацијата на млекото, а особено постарите лица треба...

Избегнувајте секс со непознати, вели СЗО за мајмунските сипаници

0
Мајмунските сипаници се јавуваат главно во Африка. СЗО во моментов развива упатства за спречување на ширењето на болеста. Постојат стравувања дека...

Огледало на душата: Луѓето со кафени очи се суетни, со зелени...

0
Иако бојата на очите главно се одредува според количината и дистрибуцијата на пигментот меланин, таа долго време се поврзува со личноста. Дознајте...

Абрамович бара пријателите да му позајмат пари за да може да...

0
Рускиот олигарх Роман Абрамович побара од своите пријатели, главно холивудски и американски моќници и брокери, да му позајмат милион долари за...